KONST / Litografier / Färglitografi 14034377
*
nr 1403 4377
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Färglitografi, "Cosmopol". Signerad, numrerad 81/170. Motivet: 56x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x56 cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2021
kl 20:28:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 19:17:18
1
300 kr
13/6 20:07:14
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Marika Lang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Marika Lang
nr 1403 4377
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Färglitografi, "Cosmopol". Signerad, numrerad 81/170. Motivet: 56x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x56 cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 19:17:18 | 1 | 300 kr |
13/6 20:07:14 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Marika Lang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45